Nobilia została założona w 1945 roku. Począwszy od niewielkiego warsztatu stolarskiego, produkującego meble okazjonalne, Nobilia z biegiem czasu stała się światowym liderem w dziedzinie produkcji mebli kuchennych. Obecnie Nobilia produkuje około 3 400 mebli kuchennych dziennie, a obszar produkcyjny zajmuje 250 000 m2. Ponad 70-letnie doświadczenie oraz wysoki stopień automatyzacji produkcji gwarantuje najwyższy poziom jakości wykonywanych mebli. Ponadto, jak na producenta niemieckich mebli kuchennych przystało, Nobilia stosuje do produkcji wyłącznie materiały najwyższej jakości (na przykład płyty meblowe z atestami, okucia meblowe HETTICH, BLUM, itp.) Dzięki temu każda szafka, bądź element zaprojektowanej kuchni jest wykonany z najwyższą precyzją i dbałością o detale.

Nobilia, jako jeden z niewielu niemieckich producentów mebli kuchennych posiada własne specjalistyczne laboratorium, służące do badania wytrzymałości wszystkich komponentów mebli kuchennych. Szeroko zakrojone testy warunków skrajnych dla kuchni muszą przejść wszystkie meble, komponenty i materiały, aby udowodnić swoją przydatność do codziennego użytku w warunkach panujących w kuchni przez 15 lat. Poza tym, zgodnie z strategią zero błędów Nobilia wprowadza do oferty tylko te meble kuchenne i komponenty, które przeszły ww. testy kwalifikacyjne. Dzięki temu mamy pewność, że meble kuchenne Nobilia przetrwają lata użytkowania. Co więcej jakość mebli kuchennych Nobilia potwierdzona jest certyfikatami.

Nobilia posiada także własną flotę, dzięki czemu wszystkie meble kuchenne dostarczane są do klienta w sposób zgodny z najwyższymi standardami Nobilia. Ponadto Nobilia nie zapomina o środowisku naturalnym. Wszystkie przetworzone produkty z drewna pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony oraz z kontrolowanych źródeł.

A my… zakochani w Nobilia, zarażamy naszych klientów swoją pasją do mebli kuchennych. Nasza współpraca z Nobilia trwa niezmiennie od ponad 15 lat i jesteśmy pewni, że potrwa co najmniej drugie tyle. W naszym domu też oczywiście gości Nobilia.

W kolejnym blogu można dowiedzieć się więcej na ten temat. Dziękujemy za uwagę 😊 i mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w Państwu choć odrobinę naszej pasji do mebli kuchennych Nobilia. Zapraszamy serdecznie.